Duyurular

Müsteşarımız

mstsr

Ebubekir ŞAHİN
Müsteşar

1974 yılında Rize Çayeli’nde doğdu. İlköğrenimini Rize’de, lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu.
Yüksek Lisansını 2002 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı’nda yaptı. Halen Selçuk  Üniversitesi’nde İletişim alanında Doktora eğitimini tez aşamasında sürdürmektedir. “Ombudsman Sistemi ve Basında Uygulaması” adlı lisansüstü tezi bulunmaktadır
İş yaşamında sırasıyla; İçişleri Bakanlığı, TBMM, Adalet Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, RTÜK, Başbakanlık ve Anadolu Ajansı gibi kurumların faklı birimlerinde uzman, müşavir ve yönetici olarak çalıştı.
2015 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Müsteşar Yardımcısı ve Şubat 2016 tarihi itibari ile de Müsteşar olarak görev yapmaktadır.
Siyasal iletişim, iletişim ve kültür, medya ekonomisi, veri toplama, halkla ilişkiler,  sosyal kalkınma, sosyal dışlanma, kamu diplomasisi vb. alanlarda çalışmalar yaptı.
Evli, Zeynep Melike ve Ahmet Burak’ın babası olan Ebubekir ŞAHİN İngilizce bilmektedir.