Duyurular

Uçurtma Şenliği Etkinliğimiz Gerçekleşti.

MÜDÜR ÇELİK “ÇOCUKLARIMIZDAN SEVGİYİ ESİRGEMEYİN”
20 Kasım Çocuk Hakları Günü münasebetiyle düzenlenen uçurtma şenliği hakkında bilgi veren Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Müdürü Ahmet Çelik, “Bugün 20 Kasım dünya Çocuk Hakları Günü. Çocuklarımız doğduğu andan itibaren sağlık, eğitim, barınma hakların, fiziksel, psikolojik ve cinsel saldırılara karşı korumamız gerekmektedir. Dünya’da çocuk hakları 20 Kasım 1989 yılında Birleşmiş Milletler kararı ile kabul edilmiş olup aynı zamanda insan hakları kapsamındadır. Ülkemizde 1995 yılında kabul edilmiştir. Geleneksel hale getirdiğimiz uçurtma şenliğine katılan herkese teşekkür ederim. Lütfen çocuklarımızdan sevgiyi esirgemeyin, onları koruyun“ dedi.
ALANYA’DAN SURİYELİ ÇOCUKLARA SEVGİ MESAJLARI
Düzenlenen etkinlikte Alanya’da yaşayan çocuklar, Alanya’nın farklı noktalarında çocuk haklarını okuduğu kamu spotu gösterimi yapıldı. Drone ile çekilen bu video gösteriminde Alanya’da yaşayan çocuklar Gaziantep’de ki mülteci çocuklara seslendi. Ayrıca, Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne bağlı kreşlerde okuyan çocuklar Gaziantep mülteci kampında kalan çocuklar içinde ayakkabı, kıyafet ve oyuncakların bulunduğu hediyeler ile birlikte onlara yazdıkları mektupları da gönderdi. Mektuplarda, Alanyalı çocuklara duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
ŞENLİĞE İLGİ BÜYÜKTÜ
Bir festival havasında geçen uçurtma şenliğine ilgi büyüktü. Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik ve çok sayıda vatandaş çocukları ile birlikte katıldı.

 

Hakkında Ahmet BAYKARA

Check Also

Çocuk Evlerinde Çocuklarımızın karne heyecanını paylaştılar.

Alanya Tasarım Temel Lisesi 9. Sınıf Öğrencileri İlçemizde korunma ve bakım altında çocuk evlerinde kalan ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir